Outlook’a gelen mailleri farklı adrese yönlendirme!

Bazı zamanlarda mail takibi yapmak yada çalışma arkadaşlarımıza mailler yönlendirmek için Ms Office Outlook üzerinde kural oluşturma gereği duyabiliriz. Web’te bu konu ile alakalı çok fazla kaynak göremediğimden bu makaleyi paylaşma gereği duydum.

Outlook mail hesabınıza gelen mailleri farklı bir mail adresine kural oluşturarak saniyeler içerisinde yönlendirebilirsiniz.

Outlook mail yönlendirme için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

→ MS Outlook programını açıyoruz

→ Kişiler Sekmesinden yönlendirme yapacağımız kişinin adres defteri kaydı yok ise onu ekliyoruz.

→ Dosya menüsünden Kurallar ve Uyarılar seçeneğini seçiyoruz

→ Aldığım iletilerde kuralı uygula seçeneğini seçiyoruz İleri >

→ Yanlızca Bana Gönderilen seçeneğini seçiyoruz İleri → Kişi veya ortak grup adresine ilet seçeneğini seçiyoruz ve alt kısımdan maillerin yönlendirileceği adresi giriyoruz Tamam diyoruz.

 İleri ve Son diyoruz. Kuralımız aktif hale gelmiş olacaktır.

outlook-mail-yönlendirme

Ayarları uyguladıktan sonra mail adresimize gelen tüm mailler yönlendirdiğiğimiz mail adresine iletilecektir. Mail yönlendirme işlemini iptal etmek istediğimizde Dosya menüsünden Kurallar ve Uyarılar seçeneğini seçiyoruz açılan ekranda kuralımız çıkacaktır. Bu ekrandan kuralı silebilir yada değiştirebiliriz.

MS Outlook mail yönlendirme sorunu yaşayan arkadaşlar yukarıdaki adımları uyguladığında sorun ortadan kalkacaktır. Outlook mail yönlendirme yapamayan arkadaşlar bize yorum kısmından yazabilirler.